Toegangstechniek & beveiliging
085 - 4010 124

Optopproject in Amsterdam | Van 30 naar 40 woningen

Amsterdam
80 appartementen
Deurintercom (+ 1 meer)

Arent Janszoon Ernststraat | Optopproject in Amsterdam

In Amsterdam-Buitenveldert is op twee bestaande woongebouwen aan de Arent Janszoon Ernststraat een extra woonlaag toegevoegd met in totaal 10 nieuwe appartementen. Deze optopping verhoogde het aantal woningen van 30 naar 40, en financierde een ingrijpende upgrade van het pand. Zo is het gebouw verduurzaamd en zijn circa €400.000 aan verbeteringen doorgevoerd, waaronder een nieuwe lift, een vernieuwde entree, hal en trappenhuis en extra beveiligingsmaatregelen. Ook is het comfort en de veiligheid vergroot met onder andere een video-intercom bij de voordeur.

Opdrachtgever: AdviPlan bouwadvisering & VvE-beheer (per 1 okt. 2025 Anno Nu)
Locatie: Arent Janszoon Ernststraat 737–799 en 803–867, Amsterdam
Oplevering datum: 2024
In samenwerking met: Creative City Solutions, Kamstra Architecten BNA en aannemer Akor
Meer informatie: Bekijk dit project bij Creative City Solutions. 
Meer informatie: Bekijk het bezoek van Minister Hugo de Jonge aan het project.

Onze werkzaamheden op locatie

Onze aanpak en oplossing

Voor dit project verzorgden wij een complete modernisering van het toegangscontrolesysteem. In samenwerking met de VvE-beheerder (AdviPlan/Anno Nu) en de aannemer Akor hebben wij het volledige systeem vervangen en geüpgraded, waarbij de bestaande bekabelingsstructuur is hergebruikt.Onze werkzaamheden bestonden onder meer uit:

Voor de 30 bestaande appartementen is het volledige intercomsysteem vernieuwd. Alle woningen zijn voorzien van nieuwe binnenposten met videofunctie, zodat bewoners op een veilige en moderne manier kunnen communiceren met bezoekers aan de voordeur.

Voor de 10 nieuwe woningen op de optop-verdieping hebben wij het intercomsysteem ontworpen en gerealiseerd. Dit omvatte zowel het technische advies over de optimale bekabelingsstructuur als de aanleg van nieuwe bekabeling naar de extra woonlaag. Zo is het gehele gebouw geïntegreerd in één betrouwbaar en toekomstbestendig systeem.

Slimme Toegangsoplossing

Nieuwe entree

Bij de entree hebben we een volledig nieuw belpaneel geplaatst, voorzien van 40 drukknoppen. Hiermee kunnen zowel de 30 bestaande als de 10 nieuwe appartementen individueel worden opgeroepen. Het paneel is uitgerust met een geïntegreerde camera, waardoor bewoners bezoekers kunnen zien en spreken via het video-intercomsysteem.

Daarnaast is er een modern toegangscontrolesysteem geïnstalleerd. Bewoners kunnen het gebouw betreden met elektronische sleuteltags, waardoor traditionele sleutels overbodig zijn geworden. Dit systeem is geïntegreerd met de intercominstallatie, wat zorgt voor een veilige en gebruiksvriendelijke toegang voor alle bewoners.

Samenwerking, Oplevering en Nazorg

Coördinatie en langdurige service

Tijdens de uitvoering van het project stemden we nauw af met zowel AdviPlan als aannemer Akor. Onze werkzaamheden sloten aan op de bouwkundige planning, waardoor de aanleg van bekabeling en apparatuur efficiënt kon plaatsvinden zonder het bouwproces te verstoren. Essentieel in situaties waarin intercom geen kernactiviteit is van de hoofdpartijen.

Na afronding van de installatie hebben wij het complete systeem getest en gebruiksklaar opgeleverd. Ook na oplevering blijven wij verantwoordelijk voor het goed functioneren van het intercom- en toegangscontrolesysteem. Waar installateurs zich vaak terugtrekken na de garantieperiode, blijven wij beschikbaar voor service, onderhoud en technische ondersteuning. Zo is de Vereniging van Eigenaren verzekerd van een betrouwbare partner.

Resultaat en meerwaarde

Dankzij deze aanpak beschikt het appartementencomplex Arent Janszoon Ernststraat over een up-to-date toegangsoplossing die past bij de nieuwbouw-optopping en de verduurzaming van het pand. Alle 40 huishoudens, bestaand én nieuw, profiteren van verhoogd comfort en veiligheid door de videointercom bij de entree en het gebruiksvriendelijke toegangscontrolesysteem.

Voor onze zakelijke partners in dit project betekende de samenwerking ontzorging op een specialistisch vlak. Wij hebben de verantwoordelijkheid genomen voor het ontwerp, de installatie en de integratie van het intercomsysteem, zodat Akor en AdviPlan zich konden richten op hun kernactiviteiten in bouw en beheer. Het resultaat is een succesvolle oplevering in 2024 van een toekomstbestendig wooncomplex waarbij bewoners langer comfort en service genieten. Bovendien is de VvE verzekerd van een betrouwbare partner voor ondersteuning en garantie op de lange termijn, een belangrijke meerwaarde in B2B-samenwerkingen op het gebied van toegangstechniek.

De optopping aan de A.J. Ernststraat laat zien hoe vernieuwing van woningen hand in hand kan gaan met modernisering van gebouwtoegang. Als gespecialiseerde intercominstallateur dragen wij bij aan dergelijke duurzame bouwprojecten door professionele oplossingen te bieden die meebewegen met de ambities van ontwikkelaars en beheerders. Kortom, een geslaagd referentieproject waarin nieuwe woningen en nieuwe techniek samenkomen voor meerwaarde voor alle betrokkenen.


Minister De Jonge bezoekt optopproject A.J. Ernststraat

Ook minister Hugo de Jonge bracht onlangs een bezoek aan dit optopproject aan de A.J. Ernststraat. Zijn werkbezoek benadrukt het belang van verdichting en optopping als oplossing voor de woningnood in stedelijke gebieden. Wij zijn trots dat onze technische bijdrage onderdeel uitmaakt van een project dat als voorbeeld dient voor stedelijke verdichting.

 


Video met dank aan Creative City Solutions. Alle rechten voorbehouden aan Creative City Solutions.